Duygusal Zeka Anaokulu Hakkında

Ümraniye Anaokulları Duygusal Zeka Anaokulumuz

Ümraniye Anaokulları, deneyimli kadrosuyla, anne ve babaya çocuklarını ve çocukluklarını hatırlayacağı bir eğitim modeli sunuyor. Çocukların duyusal ve bilişsel yeteneklerini ölçerek işe başlıyor. Çocukların gelişim çizgilerini karakterlerinin ana kodlarını izleyerek belirliyor.

Çocuğu unutmak için değil, çocuğu ve çocukluğu hatırlamak için...

İnsan ömrünün en uzun dönemi 0-6 yaş arasıdır. Bilinçaltının temel taşları bu dönemde oturur. Temel "hayat sahnesi" o günlerde kurulur. Sonraki yaşlarda bu sahne sadece tekrarlanır. İnsan o dönemin acılarını dindirmeye çalışır, kayıplarını bulmak için koşturur, hazlarını yenilemek için hasret çeker. Her zaman "hayatın tam ortası"nda durur çocukluk sahnesi.

İşte bu yüzden, her yetişkinin karşısına kendi canından bir çocuk konulur. "Can aynası"dır çocuğu insana. İnsan kendini aynada yeni baştan seyretsin diyedir annelik babalık. Aradıklarını bulması için, kırık taraflarını onarması için fırsat sunar çocuklar anneye ve babaya.

Okul Öncesi Eğitimin Önemi

Okul öncesi eğitim çocuk oyalama yöntemi değildir. Okul öncesi eğitim ekstra eğitim seçeneği değildir. Temel ve vazgeçilmezdir. Anaokulları anne ve babanın yerine geçmez. Anne ve babanın şefkat ve ihtimam ikliminde büyüyecek malzemeler sunar çocuğa. Çocuğun temel duyusal ihtiyaçlarını alabileceği sağlıklı bir etkileşim zemini hazırlar anne ve babaya.

Ümraniye Anaokulu'nda "veli toplantısı" yapılmıyor. Her bir veli, imkânı ve zamanı ölçüsünde okul öncesi eğitime aktif katılıyor. Böylece veliler de sürekli ve sistematik bir "anababa okulu"na dahil oluyor. Anne ve babaya "ilişki yönetimi" temelinde ücretsiz danışmanlık hizmeti sunuluyor. 

Ümraniye Anaokulları Eğitim Kurumları